Dijkstra & Evenblij Ter Plekke zondag live vanuit Berkel en Rodenrijs

Het NPO Radio 1-programma Dijkstra & Evenblij Ter Plekke zendt zondag 24 mei live uit vanuit Brasserie Muller&Co in Berkel en Rodenrijs. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij spreken daar met gasten over opvallende en actuele verhalen uit Lansingerland.

Op de agenda staat onder meer de mysterieuze bromtoon die in delen van Lansingerland al jaren wordt gehoord. Sommige inwoners ervaren flinke overlast, terwijl anderen niets merken. Eerder onderzoek wees uit dat het geluid daadwerkelijk bestaat, maar de oorzaak blijft vooralsnog onbekend.

Ook komt de zaak rond de vergismoord op de Berkelse Rob Zweekhorst aan bod. Hij werd in 2014 doodgeschoten, terwijl vermoedelijk een drugscrimineel het eigenlijke doelwit was. Deze week stond een verdachte terecht die opdracht zou hebben gegeven voor de liquidatie.

Van olympisch goud tot de Roparun

Verder schuift oud-hockeybondscoach Paul van Ass aan. De in Hoek van Holland geboren coach behaalde internationale successen en veroverde in 2024 olympisch goud met de Nederlandse vrouwenploeg.

Daarnaast is er aandacht voor de Roparun, de estafetteloop waarmee geld wordt ingezameld voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Lansingerlander Jeroen van Leeuwen vertelt over zijn betrokkenheid bij het evenement en het team ‘Jeroen&’.

Ook microbioloog Wim van Egmond vertelt over de historische ontdekking van bacteriën in Berkels water door Antoni van Leeuwenhoek. Verder zijn programmamaker en mbo-docent Karim Amghar uit Bleiswijk en schrijver Ype Driessen te gast. De livemuziek wordt verzorgd door Novits.

Publiek is welkom bij de uitzending in Brasserie Muller&Co aan de Kerksingel 9 in Berkel en Rodenrijs. De inloop start om 18.30 uur. De uitzending is van 19.00 tot 21.00 uur te volgen via NPO Radio 1 en online. Onderwerpen zijn onder voorbehoud van wijzigingen.

Foto: Annemieke van der Togt