Vanwege herstelwerkzaamheden aan de tegelwanden moest zwembad De Windas eind 2025 de roosters flink omgooien. Het zwembad hanteerde vanaf 14 november 2025 aangepaste roosters en deed er alles aan om de continuïteit van de zwemlessen te waarborgen door zoveel mogelijk lessen door te laten gaan. Zo’n 1000 kinderen uit Lansingerland hebben wekelijks zwemles in de twee baden.
Allereerst was het recreatiebad aan de beurt voor een nieuwe tegelwand. Begin december waren deze werkzaamheden afgerond. Ouders van kinderen met zwemles ontvingen destijds een uitgebreide e-mail waarin het zwembad toelichtte dat zij er alles aan deden om de lessen te continueren. Vervolgens was het doelgroepenbad aan de beurt. Van 31 december tot en met 9 januari was dit bad gesloten en vonden alle zwemlessen plaats in het wedstrijdbad. Van 9 tot en met 13 januari zouden alle zwemlessen vervallen, omdat het doelgroepenbad in die periode opnieuw gevuld zou worden en de voorbereidingen voor de herstelwerkzaamheden aan het wedstrijdbad in gang zouden worden gezet.
Op vrijdagmiddag 9 januari bracht zwembad De Windas echter zeer vervelend en ingrijpend nieuws naar buiten. In een e-mail aan de ouders viel te lezen: ‘Tot onze grote teleurstelling is onze grootste nachtmerrie werkelijkheid geworden. Tijdens het voorbereiden van het vullen van het doelgroepenbad zijn er tegels losgekomen in dit bad. Hierdoor kan het bad op dit moment niet worden gevuld en dus niet worden gebruikt.’
Aangezien de renovatie van het wedstrijdbad door moet gaan en de voorbereidingen hiervoor al in gang zijn gezet, heeft het team van De Windas moeten besluiten dat alle zwemlessen opgeschort worden tot en met 1 februari. ‘Wij realiseren ons dat dit bericht grote impact heeft en begrijpen uw teleurstelling en frustratie volledig. Het spijt ons enorm dat wij u dit moeten meedelen en wij doen er alles aan om de situatie zo snel mogelijk op te lossen’, zo valt te lezen in de berichtgeving op de website van het zwembad. Het is wel mogelijk om privélessen te reserveren; deze zullen plaatsvinden in het recreatiebad.
Foto Zwembad de Windas








