Opnieuw tegelproblemen bij zwembad De Windas: recreatiebad dicht voor herstel

Zwembad De Windas in Bergschenhoek moet opnieuw een deel van het complex sluiten. Vanaf vrijdag 14 november gaat het recreatiebad tijdelijk dicht vanwege herstelwerkzaamheden aan de tegelwand. Tijdens een inspectie bleek dat er opnieuw tegels loslaten — een probleem dat het zwembad al eerder trof.

Volgens de zwembadleiding is onderwaterreparatie niet mogelijk, waardoor het bad volledig moet worden leeggepompt. “De herstelklus zal enkele weken duren. Gedurende die periode kunnen verschillende activiteiten niet doorgaan, waaronder het babypeuterzwemmen, discozwemmen, familiezwemmen en het recreatief vrijzwemmen.” laat de zwembadleiding weten.

Activiteiten die tijdelijk vervallen:
– Babypeuterzwemmen: woensdag 19, 26 november, 3, 10 en 17 december, en donderdag 20, 27 november, 4, 11 en 18 december.
– Discozwemmen: vrijdag 5 december.
– Familie- en recreatief zwemmen (zondag): 16, 23, 30 november en 7, 14 december.
V- rijzwemmen (woensdagmiddag): 19, 26 november, 3, 10 en 17 december.

Niet de eerste keer
Het is niet de eerste keer dat De Windas met loslatende tegels te maken heeft. Eerder lagen er ook al tegeltjes op de bodem van het wedstrijdbad, maar ook het recreactiebad. “We hebben het idee dat er spanning in de tegelvloer zit, maar of dat de exacte oorzaak is, kunnen we niet zeggen.” vertelde de zwembadleiding destijds.

De sluiting zorgde toen voor een strop voor zeker duizend kinderen die hun zwemlessen tijdelijk moesten missen. Ook nu baalt De Windas van de situatie:
“We begrijpen dat dit voor veel bezoekers vervelend is, maar deze werkzaamheden zijn nodig om het recreatiebad weer helemaal veilig en mooi te maken.”

De foto is uit 2019 toen de tegels in het wedstrijdbad loslieten.