De lokale omroep RTV Lansingerland heeft een nieuwe voorzitter. Jan Pieter Blonk is benoemd als voorzitter van het bestuur van de lokale omroep. Hij volgt hiermee Marco Oudshoorn op, die eerder zijn functie neerlegde.
Volgens het bestuur brengt de nieuwe voorzitter “frisse energie en bestuurlijke ervaring” mee naar de organisatie. Bestuurslid Michael de Konink reageert enthousiast: “We zijn blij met de komst van Jan Pieter. Met zijn kennis en betrokkenheid verwachten we samen een volgende stap te zetten in de verdere ontwikkeling van de omroep.”
Hoofdredacteur Patrick van Uffelen ziet in de nieuwe voorzitter een waardevolle gesprekspartner: “Jan Pieter brengt als voormalig wethouder (red.: 1998-2003) van de dorpskern Berkel en Rodenrijs en van 2007 tot maart 2025 als raadslid van de Gemeente Lansingerland veel bestuurlijke ervaring mee. In een tijd waarin lokale omroepen steeds belangrijker worden, is het goed dat we iemand aan het roer hebben die zowel lokaal geworteld is als strategisch kan denken.”
De nieuwe voorzitter kijkt uit naar zijn rol: “RTV Lansingerland is van en voor de inwoners. Ik zie het als mijn taak om de organisatie verder te versterken, samen met de mensen die hier elke dag met passie aan werken.” aldus Jan Pieter Blonk. “We willen bouwen aan een omroep die herkenbaar, betrokken en toekomstbestendig is.”
Met de komst van de nieuwe voorzitter wil RTV Lansingerland doorpakken op de professionalisering van de organisatie en actief bijdragen aan de ontwikkeling van de nieuwe streekomroep.