Speeltuin De Kievit weer geopend

Zaterdag 5 april was het dan eindelijk weer zo ver: in Berkel en Rodenrijs vond de feestelijke heropening van speeltuin De Kievit plaats.
Joke Kooimans straalde van blijdschap: “De Kievit gaat weer open. Jazeker, eindelijk weer. En het is ook nog eens prachtig weer.” Henk Milius voegde toe: “We hebben heel veel onderhoud gedaan in de winterperiode en we hebben een nieuw toestel geplaatst wat we straks feestelijk gaan openen. Dus ja, we zijn volledig klaar.”

Toekomstplannen
Joke Kooijmans benadrukte de rol van sponsoren: “We hebben heel veel leuke sponsoren gehad. De paardenstal, de Rabobank Clubkas, de Paddenstoel.’ Dankzij deze vrijgevige sponsoren hebben ze in de peuterhoek een nieuw speeltoestel neer kunnen zetten. Dat speeltoestel lijkt heel erg op het vorige toestel, maar dit exemplaar is gemaakt van duurzame materialen.

Daarnaast zijn er plannen om geld in te zamelen voor de vervanging van het toegangsgebouw. Henk Milius licht toe: “Het gebouw, het toegangsgebouw, dat is echt aan vervanging toe en daarvoor gaan we allerlei acties op touw zetten om geld binnen te halen om dat gebouw op zo kort mogelijke termijn te kunnen gaan vervangen.” Joke Kooijmans voegt toe: “Nee, dat gaan we niet redden dit seizoen, want het is best een duur project. Maar we gaan wel allerlei funding acties opzetten, zodat het misschien voor volgend seizoen in de planning kan zitten.”

Een 1 april grap en kauwen
Er was even verwarring over een mogelijke naamsverandering van De Kievit naar De Kauw. Joke Kooijmans verduidelijkte: “Ja, dat was zo, maar dat was gelukkig maar een 1 aprilgrap. Maar de kauwen zijn wel echt, want elke dag als we dichtgaan stikt het hier van de kauwen die ons overgebleven eten willen opeten. Dus dat was wel echt.” Henk Milius voegt lachend toe: “Dat zijn onbetaalde krachten die komen, maar ze doen een hele hoop werk voor ons.”

Openingstijden 
De Kievit is sinds zaterdag 5 april open tot en met de eerste zaterdag van oktober. Elke dag van 10 tot half zes en in het weekend van 11 tot half zes.