Donderdag 1 juli in ‘ZorgSaam’: Maatschappelijk Begeleiding Nieuwkomers Lansingerland

 

Donderdag 1 juli gaat Hans Cieremans (van 20-00 tot 22.00 uur) in gesprek met Tessa Turner en Fouzia Abouyahia van  Maatschappelijke Begeleiding Nieuwkomers  (Humanitas Lansingerland). Zij richten zich op begeleiding van nieuwkomers in onze gemeente (vluchtelingen met een verblijfsstatus) bij inburgeren, integreren, administratie en welzijn.

Nieuwkomers mogen zich in onze gemeente vestigen en lopen vaak tegen heel wat zaken aan. Huisvesting, inrichting van een woning, een voorlopige uitkering, toeslagen, huis- en tandarts, een school voor hun kinderen, verzekeringen; dit alles kan best lastig zijn. Zeker voor iemand die de weg nog niet weet, de taal nog niet spreekt en weinig mensen kent. In opdracht van de gemeente helpen vrijwilligers van Humanitas Lansingerland hen daarbij.